Klausimai ir atsakymai

Dažnai užduodami klausimai

Kas gali dalyvauti konkurse?

Mūsų organizuojamame konkurse kviečiame dalyvauti visus Lietuvos mokymo įstaigų 1-12 klasių mokinius ir visus, kurie nori pasitikrinti savo žinias. Tai nėra olimpiada. Konkurse rasite įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl kiekvienas mokinys gali dalyvauti, nepriklausomai nuo savo pasirengimo lygio.

Kada galima dalyvauti konkurse?

Dalyvauti konkurse „Brain Ring 2024 - Pavasario sesija“ galima bet kuriuo metu nuo 2024 m. kovo 1 d. iki kovo 31 d. imtinai. Dalyvauti galima tiek mokykloje, tiek namuose.

Kaip dalyvauti konkurse?

Norėdami dalyvauti konkurse, jūs turite užsiregistruoti ir sumokėti dalyvavimo mokestį. Po apmokėjimo, jums bus suteikta galimybė dalyvauti konkurse.

Kada baigiasi mokinių registracija?

Registruotis galima iki konkurso pabaigos (kovo 31 d. imtinai).

Kiek kainuoja dalyvavimas konkurse?

Dalyvavimo mokestis, kai mokinį užregistruoja mokytojas:

- viename konkurse - 3 €.

- 2-4 konkursuose - 4 €.

- 5-9 konkursuose - 5 €.

Dalyvavimo mokestis, kai mokinys užsiregistruoja individualiai:

- viename konkurse - 4 €.

- 2-4 konkursuose - 5 €.

- 5-9 konkursuose - 6 €.

Kaip susimokėti už dalyvavimą konkurse?

Informaciją apie dalyvavimo mokestį galite rasti puslapyje „Apmokėjimas“.

Kodėl dalyvavimas konkurse yra mokamas?

Dalyvių mokami pinigai bus naudojami organizacinėms išlaidoms padengti: prizams, diplomams, medaliams, padėkos raštams, atminimo dovanėlėms įsigyti, jų pakavimui, pašto ir siuntų tarnybų paslaugoms, konkursų užduotis rengiančių mokytojų atlyginimams, programavimo, dizaino, administravimo, techninio aptarnavimo, konsultavimo paslaugoms ir kitoms būtinoms su konkursu susijusioms išlaidoms padengti.

Ar mokiniai, kurie jau sumokėjo už dalyvavimą viename konkurse, gali papildomai sumokėti ir dalyvauti keliuose konkursuose?

Taip, tokia galimybė yra. Sumokėję papildomai 1 €, galite dalyvauti 4 konkursuose.

Tai galite padaryti puslapyje https://www.brainring.lt/pay

Jei jau esu užsiregistravęs(-usi) ankstesniame konkurse, ar man reikia registruotis papildomai?

Ne, nereikia. Registracija atliekama vieną kartą, ir galite naudoti tą patį paskyros prisijungimą dalyvauti visuose kituose „Brain Ring“ konkursuose.

Užsiregistravau ir apmokėjau mokinių dalyvavimą konkurse, tačiau atsirado daugiau norinčių dalyvauti. Ar dar galima papildyti mokinių sąrašą ir apmokėti jų dalyvavimą?

Taip, visada galite papildyti mokinių sąrašą ir apmokėti dalyvavimą konkurse iki jo pabaigos. Jei mokėsite per elektroninę bankininkystę, mokiniai galės dalyvauti konkurse iškart po apmokėjimo.

Ar galima užregistruoti ir dalyvauti savanoriškai, be mokytojo dalyvavimo?

Taip, galima. Individualus dalyvavimas viename konkurse kainuoja 4 €, 2-4 konkursuose - 5 €, 5-9 konkursuose - 6 €.

Patarimas: pasiūlyk savo mokytojui organizuoti jūsų klasės dalyvavimą konkurse. Tai leis tau ir tavo klasiokams dalyvauti pigiau, sutaupant 2 € už kiekvieną dalyvavimą.

Kaip registruoti mokinius konkursui?

Bet kurio dalyko mokytojas arba mokyklos administracija gali užregistruoti mokinius į konkursą „Brain Ring“. Po registracijos mokytojas gauna prisijungimo slaptažodžius, kuriuos rekomenduojame atspausdinti ir išdalinti mokiniams. Jei nėra galimybės atspausdinti slaptažodžių mokiniams, galima naudotis PDF formatu parengtu sąrašu ir slaptažodžius užrašyti arba paskelbti juos žodžiu.

Jei mokinys nori užsiregistruoti individualiai, jis gali tai padaryti savarankiškai arba tai gali padaryti tėvai. Tam reikia nueiti į konkurso svetainę ir sekti registracijos instrukcijas.

Dirbu dviejose mokyklose, ar man reikia registruoti dvi paskyras?

Taip, jei dirbate dviejose mokyklose ir norite užregistruoti savo mokinių dalyvavimą konkurse, turėsite susikurti dvi atskiras su skirtingais slaptažodžiais. Tai būtina, kadangi prizai, diplomai, padėkos raštai ir atminimo dovanėlės bus siunčiami registruotų mokyklų adresais.

Ar gali keli mokytojai iš tos pačios mokyklos registruoti mokinius nepriklausomai vienas nuo kito?

Taip, mokytojai iš vienos mokyklos gali nepriklausomai vienas nuo kito užregistruoti ir apmokėti mokinių dalyvavimą. Taip pat, vienas mokytojas gali užregistruoti visus mokinius, nurodydamas kitų mokytojų vardus, kurie kartu su juo organizuoja mokinių dalyvavimą konkurse. Visi mokytojai, dalyvaujantys mokinių dalyvavimo organizavime, taip pat gaus sertifikatus po konkurso pabaigos.

Ar mokiniai gali dalyvauti konkurse namuose?

Taip, mokiniai turi galimybę dalyvauti konkurse iš namų, pasirinkdami jiems patogų laiką. Tačiau mokytojams rekomenduojama organizuoti dalyvavimą kompiuterinėje klasėje per pamoką arba po jos, jei tai įmanoma. Mes rekomenduojame iš anksto rezervuoti kompiuterinę klasę. Jei organizuoti dalyvavimą kompiuterinėje klasėje yra sudėtinga, mokiniai gali dalyvauti konkurse iš namų. Tokiu atveju būtina išdalinti mokiniams prisijungimo slaptažodžius.

Ar mokinys gali dalyvauti keliuose konkursuose skirtingomis dienomis?

Taip, mokinys gali atlikti skirtingų konkursų užduotis skirtingomis dienomis iki kovo 31 d. Siekiant išvengti galimų techninių problemų, nepatariama atidėlioti užduočių vykdymo paskutinei konkurso dienai.

Ar mokinys gali dalyvauti ir atlikti kelis vieno konkurso lygius?

Ne, kiekvienas mokinys gali dalyvauti kiekviename konkurse tik vieną kartą, kiekvieno dalyko kategorijoje ir tik tame lygyje, kuris atitinka jo klasę. Pakartotinis dalyvavimas neleidžiamas, siekiant užtikrinti lygias sąlygas visiems dalyviams ir išlaikyti rezultatų objektyvumą.

Ar būtina užpildyti informaciją apie mokinius, įskaitant vardą, pavardę, klasę ir sunkumo lygį?

Ne, tai nėra privaloma. Jei informacija nebuvo suvesta jums, mokiniai galės ją įvesti patys tuoj pat po prisijungimo prie konkursų, naudodami savo slaptažodžius.

Ar privaloma, kad visi mokiniai dalyvautų vienu metu?

Ne, mokiniai gali dalyvauti bet kuriuo metu.

Ar reikia pranešti organizatoriams apie planuojamą dalyvavimo datą ir laiką?

Ne, pranešti nereikia.

Kuo galima, o kuo negalima naudotis konkurso metu?

Konkurso metu leidžiama naudotis juodraščiu, rašymo priemone, skaičiuotuvu.

Konkurso metu draudžiama naudotis pagalbinėmis priemonėmis (internetu, telefonu ir kt.) bei kitų asmenų pagalba.

Kokį lygį pasirinkti?

Pasirinkite lygį, atitinkantį jūsų klasę (įskaitant rudens sesiją).

Ar mokinys gali dalyvauti konkurso aukštesniame lygyje nei jo klasė?

Taip, gali, tačiau jei pasirinktas žemesnis lygis, mokinys negalės pretenduoti į prizines vietas. Pasirinktas lygis bus aktyvus visuose konkursuose.

Kaip mokytojui pasiruošti savo mokinius dalyvavimui konkursuose?

Informaciją apie konkurso organizavimą galite rasti „Instrukcija mokytojams“ puslapyje. Susipažinimas su šia informacija padės mokytojui paruošti savo mokinius dalyvavimui konkursuose.

Ką daryti, jei nepavyksta prisijungti prie konkurso?

Jei mokytojui nepavyksta prisijungti, galimos priežastys gali būti:

- Klaidingai suvestas mokytojo el. pašto adresas ar slaptažodis;

- Įjungta kitas įvesties kalba, pvz., anglų kalba vietoj lietuvių arba atvirkščiai;

- Paspaustas „Caps lock“ klavišas (įjungtas didžiųjų raidžių režimas).

Jei mokiniui nepavyksta prisijungti, galimos priežastys gali būti:

- Klaidingai suvestas mokinio slaptažodis;

- Įjungta kitas įvesties kalba, pvz., anglų kalba vietoj lietuvių arba atvirkščiai.

Jei negalite prisijungti prie konkurso, susisiekite su mumis el. paštu [email protected].

Kokie yra kompiuterio reikalavimai, norint dalyvauti konkurse?

Dalyvavimui mūsų konkursuose nereikia specialios įrangos, tačiau retais atvejais JavaScript gali būti išjungtas jūsų naršyklėje. Tokiu atveju, paspaudus mygtuką „Dalyvauti“, pamatysite pranešimą, kuriame reikės laikytis instrukcijų, kaip įjungti JavaScript.

Jei patiriate problemų su sistemos veikimu, tai gali būti susiję su jūsų naršyklės nustatymais. Rekomenduojame bandyti dar kartą, naudojant kitą naršyklę, tokią kaip Google Chrome, Mozilla Firefox ar Safari. Taip pat rekomenduojame naudoti naujausias naršyklių versijas dėl patikimesnio naudojimo.

Norėdami patikrinti sistemos veikimą, galite išbandyti ją demonstracinėje konkurso versijoje.

Ką daryti, jei iškyla techninės problemos konkurso metu, pavyzdžiui, išnyksta interneto ryšys arba išsijungia kompiuteris?

Atsiradus techninėms problemoms ar kitoms aplinkybėms, trukdančioms dalyviui tęsti dalyvavimą konkursuose, nereikia nusiminti! Dalyvis turės galimybę užbaigti užduoties atlikimą bet kuriuo patogiu metu iki konkursų pabaigos. Pertrauktas konkursas bus tęsiamas nuo paskutinės užduoties, į kurią buvo pateiktas atsakymas, tačiau pažangos ir testavimo laikas nebus prarastas.

Kada bus paskelbti konkurso „Brain Ring 2024 - Pavasario sesija“ rezultatai?

- Preliminarūs rezultatai ir išsami ataskaita su atsakymais bus paskelbti balandžio 2 d.

- Apeliacijas galima teikti balandžio 2-4 d.

- Galutiniai rezultatai ir nugalėtojų paskelbimas bus prieinami balandžio 6 d.

Kada galima pamatyti padarytas klaidas?

Išsami ataskaita su atsakymais bus prieinama nuo balandžio 2 d. puslapyje „Rezultatai“.

Kaip gauti el. pažymėjimus mokytojams?

Jei norite gauti elektroninius pažymėjimus už mokinių pasiekimus (I-III laipsnio diplomus), prisijunkite prie savo paskyros arba užsiregistruokite, tada pasirinkite „Mokyklos rezultatai“ meniu skiltyje. Priskirkite mokytojų vardus ir pavardes prie jų mokinių rezultatų ir paspauskite „Išsaugoti“. Elektroniniai pažymėjimai bus matomi puslapio apačioje.

Kaip pranešti apie klaidą?

Jei pastebėjote klaidą, prašome pranešti mums apie tai el. paštu [email protected].

Ką daryti, jei neradau atsakymo į savo klausimą?

Jei turite kitų klausimų, prašome susisiekti su mumis el. paštu [email protected]. Mes mielai Jums padėsime!